OBRZĘK LIMFATYCZNY

, MASAŻ LIMFATYCZNY,

DRENAŻ LIMFATYCZNY PO MASTEKTOMII

, OBRZĘK LIMFATYCZNY PO MASTEKTOMII, APARAT DO DRENAŻU LIMFATYCZNEGO, DRENAŻ LIMFATYCZNY APARAT

obrzęk limfatyczny

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

DRENAŻ LIMFATYCZNY - inaczej zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Za twórcę drenażu limfatycznego uważa się Emila Voddera, duńskiego lekarza. Drenaż limfatyczny pływa na korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, onkotycznych, zapalnych, usprawnienie transportu soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych. Polega na masażu przy użyciu technik głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

masazlimfatyczny


Drenaż Limfatyczny może być wykonywany przez terapeutę lub za pomocą specjalnych aparatów do masażu limfatycznego. Aparaty są bardzo dobrym rozwiązaniem pod względem finansowym i są bardzo skuteczne.

aparaty


Mimo iż jest to większy wydatek jednorazowo, porównując do wydatków na masażyste bardzo szybko taka inwestycja nam się zwróci i będziemy mogli korzystać z zabiegów praktycznie codziennie.Polecamy również ciekawe informacje na temat takich produktów jak drenaż limfatyczny oraz wysokospecjalistyczny masaż limfatyczny, atrakcyjna lampa zabiegowa, aparat typu elektrostymulator oraz do profesjonalnego naswietlania lampa antydepresyjna. W ofercie posiadamy również profesjonalny masażer oraz wysokogatunkowy stoły rehabilitacyjne

 
 
Materiały zawarte na niniejszej stronie nie mogą być podstawą do leczenia. Wszystko powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą prowadzącym indywidualny przypadek.

Copyright C 2009-2012 Obrzęk Limfatyczny